[ < < Zpět na aktuality ]

Úspěšné 2. kolo ligy žáků.

Vytvořil:Admin Administrátor (admin)
Dne:09.05.2023 10:30:28

Po víkendovém turnaji v Plzni jsou sedlčanští Pegasové průběžně na 2. místě ligové tabulky.
Sedlčanští žáci do 13 let mají ve skupině Západ celkem 5 soupeřů, Plzeň Sezimovo Ústí, Lobkovice, Příbram, Canaries Praha. Po prvním zrušeném kole se turnaje druhého kola v Plzni účastnila všechna družstva a poznávání síly soupeřů vyznělo pro Pegas velice povzbudivě. Přístup klubu je v této věkové kategorii nastaven tak, že cílem zápasů je zlepšovat kvality hráčů, týmu, připravit jim hezké zážitky  a výsledek zápasu je bonusem pro hráče, který není pro trenéry tak podstatný.
 
V prvním utkání se Pegas Sedlčany setkal s Amasomou Příbram. Příbram nastoupila s  menšími hráči a tomu odpovídala i dominance Pegasu na hřišti. Po konci časového limitu si Pegas připsal výhru 14:0. Druhým zápasem Sedlčan bylo střetnutí s domácí Plzní. Z Plzeňského družstva dominoval rychlý nadhazovač, ale Pegasové měli více štěstí a v napínavém těsném střetnutí zvítězili 7:8.
 
Do druhého hracího dne šli Pegasové bez porážky a dobře motivovaní z dosavadních výkonů. V ranním zápase s Lobkovicemi, sice vyššími, ale herně slabšími hráči soupeře opět Pegas dominoval a vybojoval si beze ztráty postup do finále (15:7).
 
Druhým finalistou byla Plzeň a tentokrát v zápase Pegas od začátku hrál lépe a postupně navyšoval mírné vedení. Až asi 12 minut před koncem vidina výhry ve finále a několik smolných náhod způsobili značné zhoršení výkonu sedlčanských hráčů a kupení chyb. Za stavu jeden aut od výhry dopustili Pegasové otočení zápasu a následnou porážku, která byla za tohoto stavu příliš hořká (7:12).
 
Druhé místo na turnaji je úspěchem po herní stránce a pro velkou část hráčů přináší nové zápasové zkušenosti. Malí Pegasové dokázali porazit každého ze svých soupeřů a pro další rozvoj své hry potřebují zapracovat na soustředění, komunikační části hry, práci se sebevědomím a samozřejmě na zpracování míče, přesných hodech a tvrdých odpalech,  které dělají softball hezčí (kompletní výsledky, fotogalerie)

Řada ze sedlčanských hráčů stále sbírá první herní zkušenosti a rádi přivítáme i nové hráče, kteří se v této úrovni snadno dokáží zapojit do hry. Přijďte si softball vyzkoušet nezávazně na trénink v úterý a pátek od 16 hod do areálu v Luční ul. v Sedlčanech.

Příští zápasy hrají Pegasové v kategorii kadetů (U16) na turnaji v Příbrami 13. a 14. května.