Historie SK Pegas Sedlčany

Sportovní klub SK Pegas Sedlčany je Sedlčanskou tělovýchovnou organizací, která nenavazuje názvem ani svou činností na žádnou dříve existující tělovýchovnou jednotu.

Týmy

Pegas vznikl na podzim roku 1995. U zrodu klubu stáli dvě osoby: pánové Hynek Stejskal a Josef Bohůněk. Cílem zakladatelů bylo zahrát si v Sedlčanech baseball nebo softball. Vzhledem k velké podobnosti obou sportů zvítězil softball díky menším nárokům na prostor, vyšší členské základně v Čechách a možnosti herního vyžití mužů i žen. Při založení SK se však nepodařilo dát dohromady potřebný počet dospělých. Muselo se tedy začít od dětí. Více..

Stadion

V roce založení začal klub trénovat na Městském stadionu „Taverny“. Problémy s vyšlapaným fotbalovým trávníkem však hráče Pegasu donutily tento stadion opustit. Pokud měl klub v činnosti pokračovat, musel si vybudovat vlastní hřiště. Více..

Akce

Vzhledem k tomu, že softball a baseball je stále pro většinu našich spoluobčanů tou „divnou americkou hrou“, při které se někam odpálí míček a potom se někam běží, uspořádal Pegas v letech 1998 a 1999 jakési osvětové turnaje pro širokou veřejnost. Akce nesly název „Turnaj kolemjdoucích“. Tomu skutečně odpovídalo složení týmů, které se jich zúčastnily. Názvy hovoří za vše: Přátelé restaurace Na Růžku, Beseda Bar team, Hasiči Sedlčany, Velká kobra apod. Tyto akce se setkaly s poměrně velkým ohlasem - každé z nich se zúčastnilo cca 80 hráčů a tribuna a přilehlé prostory se zaplnily rodinnými příslušníky a přáteli hráčů. Více..

Činnost klubu

Těžiště činnosti klubu spočívá ve sportovních aktivitách => především účast družstev v pravidelné softballové soutěži či na různých softballových turnajích. Více..