Sedlčanská T-Ballová liga - výsledkyV termínu 29. – 31. května uspořádal sportovní klub Pegas Sedlčany pro místní školy turnaje v t-ballu. T-ball je průpravná hra pro softball, která se hraje ze stativu. Pro letošní rok pořadatel sblížil pravidla hry s oficiálními pravidly vydanými softballovou asociací a zdá se, že změna oproti předchozím ročníkům nepřinesla větší komplikace a hráči a hráčky se tím hrou přiblížili sofballu, který je hrán v oficiálních soutěžích.

Do prvního turnaje pro 1. -3. třídy základních škol se přihlásila pouze družstva základních škol z Chlumu a Dublovic, která si zahrála dva prodloužené zápasy v pondělí 29. května. Už během prvního zápasu se hráči velice rychle srovnali s pravidly a pochopili hru. Nejprve Dublovice porazily Chlum 20:12 a v odvetném zápase Chlum porazil Dublovice 10:8. Všichni hráči si tedy z akce odnesli zážitek z hezké hry i pocit vítězství.

Ve druhém hracím dni 30. května hrály 4. -5. třídy 1. ZŠ Sedlčany, 2. ZŠ Propojení A, 2. ZŠ Propojení B, ZŠ Dublovice a ZŠ Kosova Hora. Školy hrály na dvou hřištích systémem každý s každým a následně zápasy o umístění. Po maratonu 12 zápasů si vítězství připsala ZŠ Dublovice před 1. ZŠ Sedlčany, 2. ZŠ Propojení B, 2. ZŠ Propojení A a ZŠ Kosova Hora. V utkáních už byly patrné prvky hry z ligových soutěží z pohledu komunikace a orientace ve hře. Gratulujeme všem účastníkům.

Nejstarší kategorie 6. -7. tříd  byla odehrána ve středu 31. května za účasti 6 družstev. Tutnaji dominovala družstva 1. ZŠ Sedlčany a 2. ZŠ Propojení před ZŠ Jesenice, ZŠ Kosova Hora, primou GaSOŠE a sekundou GaSOŠE. V této kategorii už byly vidět i dlouhé odpaly na homerunový plot a řada sportovně atraktivních akcí. Z pozice organizátorů pro příští ročník ještě zvážíme variantu úpravy pravidel odpovídající slow-pitchovým pravidlům, podle kterých hrají starší školáci (turnaj 8. -9. tříd proběhne 2. června).

Slowpitch hráčů do 15 let.
Turnaj žáků vyšších ročníků základních škol a víceletého gymnázia ve slowpitchi uspořádal SK Pegas Sedlčany v pátek 2. června. Turnaje se účastnilo celkem 5 družstev ze základních škol Jesenice, Kosova Hora, 2. ZŠ Propojení a gymnázia v Sedlčanech. Po základní části odehrané systémem každý s každým se nejúspěšnější čtveřice utkala o umístění. Nejlépe dopadlo družstvo gymnázia před A družstvem ZŠ Jesenice, Kosovou Horou, B družstvem z Jesenice a 2. ZŠ. Propojení.

Gratulujeme všem účastníkům sportovní akce a věříme, že si všichni hráči turnaje užili příjemné dny trávené sportem venku při krásném počasí.Soubory s výsledky