Sedlčanská T-Ballová liga - výsledky

Kategorie MINI (4. - 5. třídy základních škol) se dne 22. května 2019 účastnily obě sedlčanské základní školy, ZŠ Chlum, ZŠ Jesenice a ZŠ Kosova Hora. V základní skupině družstva hrála systémem každý s každým a následně zápas o umístění. Bez zaváhání a se skóre 126:54 prošla turnajem 1. ZŠ Sedlčany. Po napínavém finále na druhém místě skončila ZŠ Jesenice, třetí ZŠ Kosova Hora před 2. ZŠ Propojení a ZŠ Chlum. Všem 62 zúčastněným hráčům gratulujeme ke sportovním zážitkům.

Kategorie MAXI (6. - 7. třídy) proběhla za účasti šesti školních družstev. Dvě družstva nasadila do zápasů 1. ZŠ Sedlčany a Gymnázium Sedlčany, účastnila se také ZŠ Jesenice a Kosova Hora. Po řadě vyrovnaných a napínavých zápasů, kdy družstvo Sekundy vyřadilo Primu ve čtvrtfinále a A-tým 1. ZŠ vyřadil své B, do finále postoupilo družstvo Kosovy Hory a 1. ZŠ A. Díky skóre mírně favorizovaná Kosova Hora nakonec o jeden bod nestačila na 1. ZŠ. Zvítězila 1. ZŠ A před Kosovou Horou, 1. ZŠ B, Sekundou, Primou a ZŠ Jesenice. Gratulujeme všem 78 hrajícím klukům a holkám.

Pro osmáky a deváťáky byla v letošním roce poprvé otevřena kategorie slow-pitch. Prvního turnaje se zúčastnilo 5 družstev (65 hráčů na soupiskách) a dvojice hřišť se proměnila v kolbiště s řadou softballových akcí a napínavých zápasů. Základní skupinu vyhrála Kosova Hora s jediným přemožitelem, a to pátou tercií. Ve finále pak Kosovu Horu porazilo druhé gymnazijní družstvo Kvarta. Třetí příčku vybojovala 2. ZŠ Propojení před 1. ZŠ a Tercií. I přes první ročník turnaje je zřejmé, že kluci a holky se brzy zorientovali ve hře a dokázali hrát zajímavá utkání.

V soutěži MICRO (1.-3. třídy) se utkala družstva 1. ZŠ Sedlčany, ZŠ Chlum a ZŠ Kosova Hora. V parném dopoledni se ze základní skupiny do finále přímo probojovala 1. ZŠ. ZŠ Chlum se ZŠ Kosova Hora nejprve vyhrála, ale v důležitějším zápase o finále podlehla. Ve finále pak 1. ZŠ dokázala zopakovat výhru ze základní skupiny a získala diplom za 1. místo před ZŠ Kosova Hora a ZŠ Chlum. Gratulujeme 35 hráčům a přejeme, aby si vychutnali sladké odměny a z turnaje měly samé dobré zážitky.

Děkujeme za brigádnické zajištění turnajů ze strany SK Pegas.