Sedlčanská T-Ballová liga - výsledkyŠkolní turnaje v t-ballu a slowpitchi.
I během letošního května uspořádali dobrovolníci ze softballového klubu Pegas Sedlčany turnaje pro místní školy. Ve Sportovním areálu Luční připravili dvě hřiště, zajistili zázemí, rozhodčí i organizační dobrovolníky. Pro větší bezpečnost hráčů byly oba turnaje odehrány s měkkými míči a plastovými pálkami.
Čtvrtek 26. května patřil turnaji v t-ballu (míček se odpaluje ze stativu), celkem pětice školních družstev se vzájemně utkala nejprve ve skupinách a následně o umístění.  Hráči 5. a 6. tříd základních škol ze Sedlčan, Jesenice a Kosovy Hory včetně dvou družstev víceletého gymnázia předvedli sportovní nadšení a dokázali, že tento pálkovací sport je zábavný a opravdu není tak složitý, jak může vypadat.  V jednotlivých zápasech bylo často vyrovnané skóre obou soupeřů. Bez porážky, ale s dramatickým závěrem prošla turnajem 1. ZŠ Sedlčany, když ve finále po nerozhodném výsledku s Kosovou Horou 19:19, rozhodl rozpal (obdoba nájezdů v hokeji). Třetí místo získali Draci z Jesenice, čtvrté sekunda a páté prima ze sedlčanského gymnázia.
Páteční turnaj byl věnován družstvům kluků a holek 8. a 9. tříd, kteří se utkali ve slowpitchi (odpaluje se pomalu nadhozený míček). V rámci turnaje zařazeného do programu ČUS Tipsport Sporuj s námi se na hřišti představila družstva obou místních základních škol, gymnázia, ZŠ Jesenice a ZŠ Kosova Hora.
Bez porážky a s 0 na kontě obdržených bodů prošlo základní skupinou družstvo gymnázia, které v semifinále poslala do bojů o třetí místo 1. ZŠ Sedlčany A. Druhým finalistou byla bez porážky ZŠ Jesenice, která dokázala i ve finále uspět a zvítězila nad 1. ZŠ Sedlčany A v poměru 6:0. Třetí místo získalo družstvo gymnázia před 1. ZŠ Sedlčay B, ZŠ Kosova Hora, 2. ZŠ Propojení A a 2. ZŠ Propojení B. Hráči si vyzkoušeli, pohybovou i taktickou všestrannost, která je pro pálkařské sporty charakteristická. Díky všestrannému zaměření je softball vhodný pro veškeré povahové i pohybové typy hráčů. SK Pegas Sedlčany trénuje softball s mládeží každé úterý a pátek od 16. hod. a uvítá nové zájemce o vstup do týmu. Přijďte si vyzkoušet trénink a ověřit si, jestli bude bavit i vás.

V průběhu zářijového kola byly uspořádány turnaje ve všech kategoriích (MICRO 1.-3. třídy 27. září, MINI 4.-5. třídy 21. září, MAXI 6.-7. třídy 22. září a slowpitch do 15. let 23. září).
Ve středu 21. září se na sedlčanském hřišti v Luční ulici střetli žáci 4. a 5. ročníků základních škol. Z původní čtveřice družstev: 1. ZŠ  Sedlčany, 2. ZŠ Sedlčany, ZŠ Dublovice a ZŠ Kosova Hora se pro marodnost hráčů omluvila ZŠ Kosova Hora a mezi sebou se utkala družstva sedlčanských základních škol a dublovických školáků. Žáci hráli systémem dva zápasy s každým ze soupeřů a ukázala se obrovská vyrovnanost družstev. Až do posledního utkání nebylo zřejmé, které z družstev bude první, druhé nebo třetí na turnaji. Až výhra 1. ZŠ Sedlčany v posledním utkání proti 2.ZŠ o 6 bodů rozhodla o 1. místě pro 1. ZŠ, 2. pro ZŠ Dublovice a 3. pro 2. ZŠ Propojení.

Ve čtvrtek 22. září se ve sportovním areálu Luční střetli žáci 6. a 7. tříd místních základních škol. Proti sobě nastoupili 1. ZŠ Sedlčany, 2. ZŠ Propojení, ZŠ Jesenice a sekunda GaSOŠE. Po základní části se systémem každý s každým určilo pořadí a 2 družstva s nejlepším skóre se posunula do finále. Dvě výhry a jednu prohru měly obě sedlčanské základní školy, ZŠ Jesenice měla výhru, nerozhodný výsledek (po přičtení 5 bodů soupeři za staršího hráče na soupisce) a prohru. Sekunda jeden nerozhodný výsledek a 2 prohry.
Finále mezi 2. a 1. ZŠ Sedlčany o jeden bod vyhrála 2. ZŠ Propojení 25:24, třetí místo tedy patří ZŠ Jesenice a čtvrtá příčka GaSOŠE.
Výsledky ale nejsou tak důležité jako zábava, kterou si hráči, doufáme, během dopoledne užili. Gratulujeme k předvedeným sportovním výkonům.

Školní slowpitch hráčů do 15 let.
Pětice školních družstev se během pátečního dopoledne střetla na turnaji pořádaném SK Pegas ve Sportovním areálu Luční. Systémem každý s každým se účastníci rozdělili podle pořadí a následně byly odehrány zápasy o třetí místo a finále.
Při zahájení turnaje sice obě hřiště halila mlha a družstva se díky chladu a mokru spíše potýkala s prostředím pro hru, ale přibližně po odehrání poloviny zápasů se na hřiště dostaly i sluneční paprsky. Hráči a hráčky postupně zlepšovali své herní dovednosti a v posledních zápasech už jsme se koukali na pohledné slowpitchové zápasy bez chyb.
Ve finále družstvo gymnázia výhrou (2:4) nad Draky z Jesenice oplatilo porážku ze skupiny (0:9). V bratrovražedném utkání o třetí místo osmáci 1. ZŠ Sedlčany přehráli deváťáky ze své školy (2:5). Na pátém místě se umístila ZŠ Propojení.
Děkujeme dobrovolníkům z pořadatelů a hráčům za účast a přejeme i do budoucna hodně nejen sportovních úspěchů.

 

Soubory s výsledky