Sedlčanská T-Ballová liga - výsledkyJarní část:

Kategorie MINI (4. - 5. třídy základních škol) se dne 22. května 2019 účastnily obě sedlčanské základní školy, ZŠ Chlum, ZŠ Jesenice a ZŠ Kosova Hora. V základní skupině družstva hrála systémem každý s každým a následně zápas o umístění. Bez zaváhání a se skóre 126:54 prošla turnajem 1. ZŠ Sedlčany. Po napínavém finále na druhém místě skončila ZŠ Jesenice, třetí ZŠ Kosova Hora před 2. ZŠ Propojení a ZŠ Chlum. Všem 62 zúčastněným hráčům gratulujeme ke sportovním zážitkům.

Kategorie MAXI (6. - 7. třídy) proběhla za účasti šesti školních družstev. Dvě družstva nasadila do zápasů 1. ZŠ Sedlčany a Gymnázium Sedlčany, účastnila se také ZŠ Jesenice a Kosova Hora. Po řadě vyrovnaných a napínavých zápasů, kdy družstvo Sekundy vyřadilo Primu ve čtvrtfinále a A-tým 1. ZŠ vyřadil své B, do finále postoupilo družstvo Kosovy Hory a 1. ZŠ A. Díky skóre mírně favorizovaná Kosova Hora nakonec o jeden bod nestačila na 1. ZŠ. Zvítězila 1. ZŠ A před Kosovou Horou, 1. ZŠ B, Sekundou, Primou a ZŠ Jesenice. Gratulujeme všem 78 hrajícím klukům a holkám.

Pro osmáky a deváťáky byla v letošním roce poprvé otevřena kategorie slow-pitch. Prvního turnaje se zúčastnilo 5 družstev (65 hráčů na soupiskách) a dvojice hřišť se proměnila v kolbiště s řadou softballových akcí a napínavých zápasů. Základní skupinu vyhrála Kosova Hora s jediným přemožitelem, a to pátou tercií. Ve finále pak Kosovu Horu porazilo druhé gymnazijní družstvo Kvarta. Třetí příčku vybojovala 2. ZŠ Propojení před 1. ZŠ a Tercií. I přes první ročník turnaje je zřejmé, že kluci a holky se brzy zorientovali ve hře a dokázali hrát zajímavá utkání.

V soutěži MICRO (1.-3. třídy) se utkala družstva 1. ZŠ Sedlčany, ZŠ Chlum a ZŠ Kosova Hora. V parném dopoledni se ze základní skupiny do finále přímo probojovala 1. ZŠ. ZŠ Chlum se ZŠ Kosova Hora nejprve vyhrála, ale v důležitějším zápase o finále podlehla. Ve finále pak 1. ZŠ dokázala zopakovat výhru ze základní skupiny a získala diplom za 1. místo před ZŠ Kosova Hora a ZŠ Chlum. Gratulujeme 35 hráčům a přejeme, aby si vychutnali sladké odměny a z turnaje měly samé dobré zážitky.

Podzimní část:

Turnaj v kategorii MINI (4. – 5. třídy) musel být kvůli klimatickým podmínkám přeložen z 25. září na 1. října. V náhradním termínu proti sobě nastoupilo 5 družstev z 1. ZŠ Sedlčany, 2. ZŠ Propojení, ZŠ Dublovice, ZŠ chlum a ZŠ Kosova Hora. Všechna družstva v herním systému každý s každým odehrála ve skupině 4 zápasy a následně se utkala o konečné umístění. Do finále se bez porážky probojovala ZŠ Dublovice a z druhého místa 1. ZŠ Sedlčany. Sedlčanská základní škola ve finále vrátila Dublovicím porážku ve skupině a zvítězila. Na třetím místě se umístila ZŠ Chlum před ZŠ Kosova Hora a 2. ZŠ Propojení. Gratulujeme všem 74 registrovaným hráčům a hráčkám k odvedeným výkonům a sportovním zážitkům.
 
Kategorie MAXI (6. - 7. třídy) proběhla za účasti šesti školních družstev. Dvě družstva nasadila do zápasů ZŠ Jesenice a Gymnázium Sedlčany, dále se účastnila 1. ZŠ Sedlčany a 2. ZŠ Propojení. Po řadě vyrovnaných a napínavých zápasů s vysokým skóre v základních skupinách došlo k vyřazovacím bojům o umístění. Ve čtvrtfinále vyřadili šesťáci z Jesenice své starší spolužáky a primáni 2. ZŠ Propojení.  V semifinále Jesenice porazila sekundu o bod v rozstřelu a prima jasně podlehla 1. ZŠ. Po finálovém výsledku 22:25 obhájila své jarní vítězství 1. ZŠ Sedlčany, tentokrát přeh ZŠ Jesenice. V boji o třetí místo zvítězila o bod sekunda před primou na pátém a šestém místě se umístili sedmáci z Jesenice a ZŠ Kosova Hora. Gratulujeme všem 72 hrajícím klukům a holkám.
 
Slowpitchového turnaje hráčů do 15 let se zúčastnilo 6 družstev s 80 hráči a hráčkami na soupiskách. Po základních skupinách se jako jasný favorit turnaje jevilo družstvo 2. ZŠ Propojení, ve finále však narazilo na druhé, dosud neporažené kvartány a po napínavém průběhu hry zvítězila kvarta 5:2. Na třetí příčce se umístila ZŠ Kosova Hora před 1. ZŠ Sedlčany, Tercií a ZŠ Jesenice. Během turnaje bylo vidět spoustu zajímavých herních situací.


Děkujeme za brigádnické zajištění turnajů ze strany SK Pegas.

Soubory s výsledky