Sedlčanská T-Ballová liga - výsledkyŠkolní turnaje v t-ballu a slowpitchi.
I během letošního května uspořádali dobrovolníci ze softballového klubu Pegas Sedlčany turnaje pro místní školy. Ve Sportovním areálu Luční připravili dvě hřiště, zajistili zázemí, rozhodčí i organizační dobrovolníky. Pro větší bezpečnost hráčů byly oba turnaje odehrány s měkkými míči a plastovými pálkami.
Čtvrtek 26. května patřil turnaji v t-ballu (míček se odpaluje ze stativu), celkem pětice školních družstev se vzájemně utkala nejprve ve skupinách a následně o umístění.  Hráči 5. a 6. tříd základních škol ze Sedlčan, Jesenice a Kosovy Hory včetně dvou družstev víceletého gymnázia předvedli sportovní nadšení a dokázali, že tento pálkovací sport je zábavný a opravdu není tak složitý, jak může vypadat.  V jednotlivých zápasech bylo často vyrovnané skóre obou soupeřů. Bez porážky, ale s dramatickým závěrem prošla turnajem 1. ZŠ Sedlčany, když ve finále po nerozhodném výsledku s Kosovou Horou 19:19, rozhodl rozpal (obdoba nájezdů v hokeji). Třetí místo získali Draci z Jesenice, čtvrté sekunda a páté prima ze sedlčanského gymnázia.
Páteční turnaj byl věnován družstvům kluků a holek 8. a 9. tříd, kteří se utkali ve slowpitchi (odpaluje se pomalu nadhozený míček). V rámci turnaje zařazeného do programu ČUS Tipsport Sporuj s námi se na hřišti představila družstva obou místních základních škol, gymnázia, ZŠ Jesenice a ZŠ Kosova Hora.
Bez porážky a s 0 na kontě obdržených bodů prošlo základní skupinou družstvo gymnázia, které v semifinále poslala do bojů o třetí místo 1. ZŠ Sedlčany A. Druhým finalistou byla bez porážky ZŠ Jesenice, která dokázala i ve finále uspět a zvítězila nad 1. ZŠ Sedlčany A v poměru 6:0. Třetí místo získalo družstvo gymnázia před 1. ZŠ Sedlčay B, ZŠ Kosova Hora, 2. ZŠ Propojení A a 2. ZŠ Propojení B. Hráči si vyzkoušeli, pohybovou i taktickou všestrannost, která je pro pálkařské sporty charakteristická. Díky všestrannému zaměření je softball vhodný pro veškeré povahové i pohybové typy hráčů. SK Pegas Sedlčany trénuje softball s mládeží každé úterý a pátek od 16. hod. a uvítá nové zájemce o vstup do týmu. Přijďte si vyzkoušet trénink a ověřit si, jestli bude bavit i vás.

Soubory s výsledky