[ < < Zpět na aktuality ]

Třetí liga mužů zahájena 29. a 30. dubna.

Vytvořil:Admin Administrátor (admin)
Dne:02.05.2023 09:17:08

První kolo třetiligového turnaje se konalo v radotínském softballovém areálu a průběh turnaje výrazně poznamenalo počasí.

SK Pegas do svého úvodního utkání proti Pikes nastoupil s drobným zpožděním způsobeným deštěm. Po první nepovedené směně Pegasové dotahovali náskok soupeře. Ve třetí směně se zápas přibližně na hodinu přerušil kvůli úpravě rozmáčeného hřiště za stavu 6:7 pro Pikes a po přestávce Pegasové otočili skóre na 8:7, jenže před dokončením čtvrté směny přišel ještě silnější déšť a hřiště se stalo nehratelným.  Pořadatel rozhodl o uznání výsledku po třetí směně (6:7) a přestavěl celý rozpis zápasů pro to, aby se turnaj mohl vůbec dohrát.

Po nemalém úsilí organizátorů se v podvečer začalo hrát. Ve večerním utkání Sedlčan a Mostu Sedlčany opět dotahovaly malý bodový náskok soupeře a před poslední směnou ještě mohli myslet na otočení zápasu, obrat však nevyšel a po několika obdržených bodech se naopak skóre stalo jednoznačným ve prospěch Mostu (10:5).

Ihned po zápase s Mostem a už pod umělým osvětlením zahajovali Pegasové svůj třetí zápas dne s domácími Tunnellers (Radotín + Kotlářka). Zápas byl dvě směny vyrovnaný za stavu 2:2. Ve třetí, směně se tuneláři rozpálili a přidávali hit za hitem. Obrana Pegasu obdržela nejprve 5 bodů a pak v další směně 6, na které nedokázala v útoku odpovědět (2:13).

Druhý hrací den byl co do počasí úplně odlišný od prvního, slunečné počasí předznamenávalo dobré sportovní výkony a pro zápas Sedlčan s Kadaní to Pegasové uchopili za ten správný konec. V každé směně se na pálce otočil celý line-up a skóre získaných bodů se postupně navyšovalo. Pegasové zvítězili 18:3.

Po prvním kole je SK Pegas Sedlčany na průběžném 3. místě.

kompletní výsledky, galerie