[ < < Zpět na aktuality ]

První turnaj ligy kadetů a třetí místo.

Vytvořil:Admin Administrátor (admin)
Dne:24.04.2023 09:38:18

Na první turnaj hráčů do 16 let v letošní softballové sezóně vyrazili sedlčanští Pegasové do Sezimova Ústí. Ve své divizi hráli společně s družstvem pořádajících Hladových Hrochů, Radotínským SK, Joudrs Praha B a Pigs Trhové Sviny. V této soutěži obvykle před prvním turnajem nebývá zřejmé, s jakou silou soupeř do turnaje nastupuje. Sedlčanští Pegasové po loňské sezóně soupisku doplnili ze žákovské kategorie čtyřmi hráči.

V úvodním zápasu turnaje v sobotu 22. dubna Pegasové zahájili proti domácím Hrochům. Sedlčanští zvládali obrannou část hry s výraznou oporou ve dvojici nadhazovač a zadák. Postupně také dokázali tlačit v útoku a i díky šestibodové třetí směně si vypracovali dostatečně vysoký náskok, aby se pátá směna nedohrávala pro vysoké vedení Sedlčan.  Hladoví Hroši x Sedlčany - 5:12.

V druhém utkání turnaje Pegasové proti Radotínu neměli tak úspěšnou útočnou fázi a i v obraně připustili vedení soupeře o 6 bodů. I přes zdánlivě vysoké konečné skóre 12:6 pro Radotín se soupeř sedlčanských borců pro příští turnaje zdá být hratelný ve vyrovnaných střetnutích.

Nedělní dopoledne přineslo z pohledu Sedlčan asi nejzajímavější zápas celého turnaje s Pigs Trhové Sviny. Vedení se v průběhu zápasu vždy o bod nebo dva přelévalo z jedné strany na druhou a v dohrávce 4. směny Pegasové měli několik příležitostí rozhodnout o konečném vítězství  8:7, nepovedlo se a naopak Pigs měli více štěstí v páté směně  a těsně zvítězili 7:8.

Odpoledne pak Pegas nastoupil proti svému poslednímu soupeři, pražským Joudrs. Joudrs s převahou žáků na hřišti dokázali bodovat pouze v první směně. Pegas naopak postupně navyšoval mírné vedení a v časovém limitu 90 minut se stihlo odehrát všech šest směn. Pro Pegas vítězný zápas 7:1 ukončil turnaj a zajistil Sedlčanům 3 místo na turnaji.

Sedlčanské družstvo dorostlo do fáze, kdy hraje se soupeři vyrovnané zápasy a troufám si zařadit prvního nadhazovače se zadákem Sedlčan mezi nejlepší na turnaji. Další dva nadhazovači týmu, zatím v žákovské kategorii, předváděli rovněž  skvělé výkony.

Celkové vystoupení družstva SK Pegas Sedlčany bylo velmi sympatické a ukázalo velký potenciál do budoucích turnajů nejen po stránce herní, ale i zábavy mezi zápasy a celkově v průběhu celého víkendu.

I přes již zahájenou sezónu mají zájemci o softball stále možnost hlásit se do týmu, trvale nabíráme kluky a holky do žákovských (do 13 let) i kadetských kategorií  (do 16 let).

Oficiální výsledky, fotogalerie.