[ < < Zpět na aktuality ]

Turnaj ligy žáků v Sedlčanech

Vytvořil:Admin Administrátor (admin)
Dne:21.09.2022 17:29:41

Během víkendu 17. a 18. září SK Pegas Sedlčany hostil 5. kolo ligy žáků. Turnaji sice příliš nepřálo počasí, ale po organizační stránce byl pořadatelem zvládnut a i přes zimu a déšť se podařilo zvládnout podmáčený terén a odehrát plnohodnotně všechny zápasy. Zápasů se účastnilo 6 ligových družstev ze Sedlčan, Prahy, Lobkovic, Plzně, Sezimova Ústí a Berouna rozdělených do dvou skupin, které v sobotu odehrály základní část a v neděli se hrálo o umístění.

Úvodní zápas odehráli domácí Pegasové proti Hrochům ze Sezimova Ústí. Vyrovnaný zápas dovedli hráči až do tiebraku, kde si Pegasové sáhli na vítězství, ale nedosáhli. S plnými metami a za stavu s jedním autem se nepodařilo stáhnout vítězný bod a zklamaným výkonem ve druhém tiebraku Pegas přenechal vítězství Hrochům 7:10.

Podruhé se Pegasové ve své skupině postavili proti Slavii Plzeň a přesvědčivě jí porazili (4:9). Tímto výkonem si Sedlčany zajistili 2. místo ve skupině a v neděli je čekal vítěz druhé skupiny.
S bezkonkurenčně nejsilnějšími Piranhas Beroun drželi Pegasové dlouho vyrovnané skóre. V dohrávce 3. směny však Pegas polevil v obraně a dovolil soupeři 6x skórovat. Konečných 9:4 pro Piranhas poslalo Pegasy do boje o 3. místo. Nutno podotknout, že nikdo jiný než Sedlčanští Pegasové nedokázal Piraním dát více než 2 body.

V zápase o bronz Sedlčany přehráli Lobkovice 4:10 a zaslouženě si ponechali bronzové medajle.

Ve finále Piranhas porazili Hrochy 1:8 a i přes jasný výsledek šlo o pohledný softballový zápas.

Kompletní výsledky naleznete zde, fotodokumentace je zde.