[ < < Zpět na aktuality ]

Závěry konference Pohybem ke zdravému občanovi a prosperující společnosti

Vytvořil:Admin Administrátor (admin)
Dne:11.02.2019 12:56:26

ve čtvrtek 7. 2. 2019 se uskutečnila v Praze konference České unie sportu pod názvem "Pohybem ke zdravému občanovi a prosperující společnosti", kde byla klíčovým tématem stále se snižující úroveň pohybové gramotnosti obyvatel ČR. 

V rámci konference vystoupili erudovaní odborníci – sportovní pedagogové a trenéři, představitelé armády, lékaři z oboru sportovní medicíny a další specialisté v oboru pohybových aktivit. Z prezentovaných skutečností vyplývá, že snižující se tělesná zdatnost populace stále více negativně zasahuje do běžného občanského života. V rámci jednotlivých vystoupení bylo poukázáno na příčiny a důsledky stávajícího stavu i na cesty vedoucí k nápravě. 

V této zprávě Vám zasíláme odkaz na kompletní videozáznam konference a prezentace jednotlivých přednášejících https://www.cuscz.cz/novinky/stat-nechce-zdraveho-obcana-zaznam-a-zavery-konference.html.

Předseda ČUS Miroslav Jansta ve svém vystoupení shrnul závěry konference http://www.cuscz.cz/files/2432MDB.pdf.

P.S. Za sebe mohu říci, že se jednalo o jednu z nejlepších přednášek na téma sport, které jsem se zúčastnil a doporučuji zhlédnout záznam i přes lehce delší stopáž.
Děkujeme a jsme s pozdravem, Jan Hadraba sekretář Okresní sdružení ČUS Příbram, z.s.