[ < < Zpět na aktuality ]

školní t-ball na Pegasu

Vytvořil:Admin Administrátor (admin)
Dne:26.05.2017 15:00:33

Jarní turnaje školního t-ballu 2017 proběhly opět pod hlavičkou akce „Sportuj s námi“ a díky skvělému nasazení účastníků i příjemnému počasí se vydařily na 100%.

První hrací den, ve středu 24. května, se střetli žáci prvních až třetích tříd základních škol. Všech 61 účastníků na soupiskách 5 škol se zapojilo s plným nasazením a je zřejmé, že hra kluky i holky bavila. Na turnaji si nejlépe vedlo družstvo 1. ZŠ Sedlčany, které bez zaváhání prošlo turnajem s celkovým skóre 119:62. Druzí po finále skončili žáci ze ZŠ Dublovice, Kosova Hora bronzová před Chlumem a 2. ZŠ Propojení. - kompletní výsledky, fotogalerie

Jako druzí přišli na řadu žáci 4. – 5. tříd v kategorii mini ve čtvrtek 25. května. Tentokrát se účastnila stejná pětice škol jako v kategorii micro s tím rozdílem, že 1. ZŠ Sedlčany reprezentovala dvě družstva čtvrťáci jako A a páťáci B tedy celkem 71 kluků a holek. V téměř každém družstvu se ukázal někdo z členů žákovského družstva SK Pegas a i díky tomu byl patrný posun v chápání hry a zaznamenali jsme řadu ukázkově zahraných situací. Turnaj opanovala opět 1. ZŠ Sedlčany, za kterou se do finále probojovala obě družstva. Nakonec B tým páťáků porazil čtvrťáky. Třetí místo patří Dublovicím, před čtvrtým Chlumem a děleným pátým místem pro Kosovu Horu a 2. ZŠ Propojení. - kompletní výsledky, fotogalerie

Nejstarší kategorie pro 6. – 7. třídy se účastnilo 74 kluků a holek v šesti družstvech: 1. ZŠ Sedlčany, 2. ZŠ Propojení, ZŠ Jesenice, ZŠ Kosova Hora, Prima GaSOŠE a sekunda GaSOŠE Sedlčany.
Oproti předchozím kategoriím šlo už o zápasy velkých hráčů se zkušenostmi z předchozích ročníků. Není divu, že padaly i homeruny, těch odpálil nejvíc J. Moulík z Primy. Ve finále porazilo družstvo Sekundy 1. ZŠ. V napínavém souboji o třetí místo zvítězila Prima před 2. ZŠ o páté místo se dělí Jesenice s Kosovou Horou. - kompletní výsledky, fotogalerie

Gratulujeme hráčům a děkujeme všem pořadatelům a pomocníkům z SK Pegas Sedlčany. Rovněž děkujeme ČUS – sportuj s námi za podporu. Akci na straně pořadatelů zajišťovala dvacítka dobrovolníků z SK Pegas Sedlčany, podle soupisek se účastnilo 206 kluků a holek v celkem 17 školních družstvech ze 7 škol.