[ < < Zpět na aktuality ]

Body za vítězství zůstaly v Sedlčanech.

Vytvořil:Admin Administrátor (admin)
Dne:30.06.2014 10:22:52

Dva zápasy s papírově slabším soupeřem Fel Praha odehráli muži SK Pegas v sobotu 28.6. odpoledne.

Úvodní zápas byl zahájen ve 14:00 a už od začátku sedlčanští softballisté ukazovali, že mají navrch. Poměrně rychle si hráči Pegasu vydobyly přesvědčivé vedení a zdálo se, že je rozhodnuto. Vidina snadného vítězství a vzepětí soupeře z Prahy v závěru zápasu však přinesly ještě dramatický závěr. Na začátku 7. směny hráči Felu díky zdařilým odpalům a nesoustředěné hře Pegasu dokázali šestkrát bodovat a vyrovnali skóre na 15:15. Sedlčanská dohrávka začala 2 chycenými  odpaly do vzduchu a už to vypadalo na prodloužení, když M. Valsa zakončil zápas stylově. Odpálil homerun kamsi do bažin za hřištěm. Pegas Sedlčany vs Fel Praha 16:15.

Odvetné utkání následovalo po krátké přestávce na osvěžení a úpravu hřiště. Tentokrát hráči Pegasu nedali soupeři šanci prosazovat se v útoku. Sedlčanská obrana tentokrát s M. Fejtem na nadhazovacím prkně se nejednou zablýskla povedenými zákroky, nejlepší však předvedla ve druhé směně. Při všech obsazených metách a 0 autech přišel tvrdý odpal vzduchem na shortstopera, příhoz na první metu, z té na domácí metu a trojaut byl na světě. Situace, při které jsou zahrány 3 auty během jedné rozehry, je velice vzácná a většina hráčů jí zná jen z vybraných videí nejlepších amerických soutěží. V sobotu měli možnost jí vidět naživo i sedlčanští fanoušci.
Utkání skončilo vítězstvím Pegasu rozdílem v 5. směně 2:16. Pár fotografií je v klubové galerii.

Nyní čeká muže z Pegasu letní přestávka. Rozhodně však ne všechny, část družstva se společně se ženami nominovala na Mistrovství ČR ve slowpitchi. V Mladých Bukách a Trutnově bude sedlčanskou stáj reprezentovat o víkendu  5. – 6. 7. Držme sedlčanskému družstvu palce, ať dovezou nějakou tu medaili.