27.5.2016 - t-ball MAXI (6.-7. třídy, prima, sekunda)

Jarní sedlčanská t-ballová liga zakončena kategorií MAXI. V Pátek 27.5. odehrály v sedlčanské Pegas aréně své zápasy i nestarší žákovské kategorie hrající t-ball. V kategorii Maxi hrají žáci 5.-6. tříd, prima a sekunda místního gymnázia a bylo opravdu znát, že v této věkové kategorii se už žáci orientují ve hře a zvládají i taktizovat. Turnaje se účastnily obě sedlčanské základní školy, ZŠ Jesenice, ZŠ Kosova Hora a 2 družstva gymnázia: prima a sekunda. Těchto 6 družstev připravilo do hry celkem 80 žáků. Družstva byla rozdělena do dvou skupin, z nichž se postupovalo do play off. Z jinak vyrovnaných zápasů vyčnívaly výkony primy, která nejlépe zvládla taktiku i odpalování a vysokým skóre porážela všechny soupeře. Na děleném 5. místě se umístila družstva z Jesenic a 1. ZŠ, čtvrté se umístilo družstvo sekundy, třetí 2. ZŠ Propojení, druhá Kosova Hora a s přehledem zvítězila prima. Řada hráčů ukázala, že jsou připraveni hrát i soutěžní utkání v celostátních soutěžích a všem zúčastněným i učitelskému doprovodu patří gratulace ke kvalitně odehranému turnaji. Akce se uskutečnila i v rámci projektu Sportuj s námi.